سامانه‌های فناوری

بخش‌های مجتمع

کانون کار دانش آموزی

 
 
نخستین جلسه کانون کار دانش آموزی، با حضور دانش آموزان دواطلب و جمعی از مسئولان، برای اولین بار در مجتمع بانو امین برگزار شد.
 
 
 
ایجاد نظام آموزشی مناسب برای هدایت در جهت پرورش استعدادهای شغلی، آینده شغلی و از مهمتر از آن تلفیق آموزش با تربیت؛ دغدغه اصلی نظام های آموزشی است. بر اساس اهداف مندرج در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در حوزه ی کار و فناوری دانش آموزان می بایست دارای حداقل یک مهارت مفید برای تامین معاش حلال باشند و به گونه ای که در صورت جدایی از نظام رسمی تعلیم و تربیت در هر مرحله توانایی تامین خود و اداره خانواده را داشته باشند. به همین جهت گسترش و تنوع دادن به حرفه ها و مهارت های مورد نیاز جامعه و تعلیم مناسب و برنامه ریزی شده ی آن در همه دروه های تحصیلی باید مورد توجه مسئولان و برنامه ریزان آموزشی قرار گیرد.
 
علم و عمل توامان عامل پیشرفت همه جانبه کشور است، لذا ایجاد بستری جهت علاقه مند سازی دانش آموزان به علم و ایجاد روحیه خود باوری و توانمند سازی ایشان برای کاربست دانسته های خود، امری ضروری در نظام آموزش و پرورش است. در همین راستا در تاریخ 98/04/29 برای نخستین بار در مجتمع آموزشی بانو امین جلسه ای برای داوطلبان کار دانش آموزی، در قالب "کانون کار" با مشارکت سه بخش مجموعه شامل ستاد؛ پژوهشکده کاوش؛ واحد تربیت بدنی برگزار شد.
 
 
 
در این جلسه مهمترین اهداف و رویکرد های تشکیل کانون کار ، توسط مدیریت پژوهشکده، برای داوطلبان شرح داده شد. همچنین معاونت آموزش ستاد در نخستین گام لیستی از بسته های کاری پیشنهادی خود را برای دانش آموزان مطرح کردند و دانش آموزان نیز براساس توانایی ها، علاقه‌مندی ها و دانسته ها خود لیستی از خدمات مورد نظرشان را ارائه دادند.
 
 
 
در جلسات بعدی این طرح موقعیت های کاری دیگری از سوی پژوهشکده کاوش و واحد تربیت بدنی برای داوطلبان ارائه خواهد شد و پس از به فراخور نیاز ها و خدمات اعلام شده از سوی متقاضیان، روند گزینش و انتصاب دانش آموزان برای پروژه ها ادامه خواهد یافت.

Free Joomla! template by L.THEME