سامانه‌های فناوری

بخش‌های مجتمع

هفته دوم کلاس های پژوهشکده کاوش در مقطع دبستان

هفته دوم پایگاه تابستانی، در کلاس های مهارتی پژوهشکده در مقطع دبستان

 این کلاس های با هدف تقویت مهارت های حسی، مهارت های حرکتی برای کاربرد مواد، ابزار و فنون ساده هنری، قابلیت های تفکر توانایی، بیان افکار و احساسات در قالب های هنری برگزار می شود.

 

دانش آموز دبستانی پیش از آنکه با واقعیت های اطراف خود زندگی کند و آنها را دریابد با برداشت‌های خود از آن واقعیت ها زندگی می کند به عبارت دیگر او با تخیلاتی که از واقعیت در ذهن خلاق خود تصویر کرده است زندگی می کند. ساعت درس هنر و فعالیت های هنری را طوری ترتیب دهد که دانش آموزان بی ترس و خجالت و بدون تقلید از هر نوع الگو آنچه را که خود تشخیص می دهند در قالب فعالیت‌های هنری به طور آزاد انجام دهد

 

دبستان1

کلاس کار با گِل رُس، عروسک سازی، نقاشی خلاق، خوراکی های خوشمزه چهار عنوان کلاس های هنری در دبستان 1 است. در کلاس های مهارتی پر تکاپو و پر انرژی دبستان1، دانش آموزان پایه های اول، دوم و سوم، در حال یادگیری و خلق دست ساخته های جذاب و منحصر به فرد هستند.

نقاشی خلاق

 

حجم سازی با گِل رُس

 

 

 

عروسک سازی

 

 

خوراکی خوشمزه

 

 

 دبستان2

در این مقطع با توجه به رده سنی دانش آموزان، علاوه بر تاکید بر تقویت های حسی- حرکتی، تفکر و خلاقیت؛ بر مهارت های اندازه گیری، رسم الگو و ظرافت های هنری تاکید ویژه ای وجود دارد. به همین جهت پژوهشکده کاوش با همکاری مقطع دبستان2 ، کلاس هایی را مبتنی بر مهارت های پایه دوخت، در قالب دوخت لباس عروسک، دوخت جلد کتاب و دوخت وسایل عروسک (مانند رختخواب و ...) برگزار کرده است.

 

کلاس دوخت پایه پنجم (لباس عروسک)

کلاس دوخت پایه ششم (جلد کتاب)

 

 

علاوه بر کلاس های مهارتی در مقطع دبستان2، کلاس آموزش مهار های پایه کار با رایانه، با آموزش نرم افزار پاور پوینت در حال برگزاری است. این کلاس در دو سطح با هدف آشنایی دانش آموزان پایه چهارم و پنجم با محیط نرم افزار و انجام پروژه های مرتبط، انجام می شود.

 

 

 

در هفته های آینده با اخبار پژوهشکده همراه باشید

Free Joomla! template by L.THEME