سامانه‌های فناوری

بخش‌های مجتمع

هفته دوم کلاس های پژوهشکده کاوش در مقطع متوسطه1

 هفته دوم پایگاه تابستانی 98 و کلاس های مهارتی پژوهشکده کاوش 

پژوهشکده کاوش در متوسطه، به آموزش پودمانی و ایجاد بستری برای دادن حق انتخاب به دانش آموزان در گزینش مهارت ها تاکید و تمرکز ویژه ای دارد. به همین جهت در بخش کاوش، کلاس های مهارتی و هنری، بسته ی ترکیبی از خدمات مبتنی بر کتاب های فرهنگ و هنر و کار و فناوری، را به مقطع متوسطه 1 ارائه داده است.

پودمان های مهارتی :

استفاده از قالب های هنری مناسب ترین روش بازنمایی تجربیات غنی از احساسات و عواطف انسانی است. هنرمندی و تربیت هنری سبب شناخت فرهنگ و توانایی های فردی می شود. به علاوه تربیت هنری می تواند موجبات کسب قسمتی از شایستگی های مورد نیاز انسان برای زندگی را فراهم سازد.

در پژوهشکده کاوش پودمان های ارائه شده در همین راستا ارائه خواهد شد. از مهمترین اهداف این پودمان ها می توان به تقویت مهارت حسی- حرکتی و مهارت های تفکر خلاق و نقاد در خلق اثر هنری اشاره داشت.

پودمان رُبان دوزی:

این پودمان در دو سطح مبتدی (آموزش مهارت های پایه دوخت و مبانی اولیه) و سطح پیشرفته 1 (کاربرد دوخت در ایجاد طرح های پیچیده) برای پایه هفتم و هشتم در حال برگزاری است.

پودمان طراحی گرافیکی:

پس از آشنایی با اهمیت طراحی گرافیکی و پیشینه چاپ دیجیتال، در جلسه دوم با برخی از زبانه ها و ویژگی های محیط نرم افزار Adobe illustrator آشنا شدند و در ادامه در بحث گروهی، دانش آموزان برخی از نمونه های آثار انجام شده را با توجه به شاخص های فنی آموزش داده شده در جلسه اول، تحلیل و تفسیر کردند. تا در جلسات بعد ضمن یادگیری بخش های بعدی برای انجام پروژه آماده شوند.

پودمان تئاتر:

کلاس هنر های نمایشی و پودمان تئاتر در پایه نهم و هشتم با تمرینات اولیه بازیگری و بحث درباره احساسات و نحوه ی نمایش آنها گفتگو و تمرین کردند. به علاوه برای تعیین نمایشنامه نقد و تحلیلی روی انواع نمایشنامه ها و سبک مورد علاقه دانش آموزان انجام شد. تا در هفته های بعد تمرینات بر اساس نمایشنامه انتخاب شده به صورت متمرکز ادامه یابد.

 

در هفته های آینده با ما همراه باشید

Free Joomla! template by L.THEME