سامانه‌های فناوری

بخش‌های مجتمع

چشم انداز خود را دقیق تر ببینید!

بازدید علمی دانش آموزان پایه دهم تجربی از بیست و چهارمین کنگره ملی و سومین کنگره بین المللی فیزیولوژی و فارماکولوژی

 

برنامه بازدید کلاس تفکر در سبک زندگی

یکی از کلاس های مرتبط با طرح کاوش مجتمع آموزشی بانو امین، کلاس تفکر در سبک زندگی می‌باشد، که در پایه دهم اجرا می‌شود. در امتداد طرح کاوش در پایه دهم (کلاس تفکر در سبک زندگی) بازدیدهای مختلف که برای دانش آموزان در نظر گرفته می شود، تا آنها قادر باشند چشم اندازی بهتری برای آینده خود ترسیم کنند. در این راستا تلاش می‌شود با ایجاد موقعیت هایی در ارتباط با مجامع علمی_دانشگاهی کشور، شرکت ها و کسب و کارها، مصاحبه با افراد موفق در عرصه های مختلف، شناخت بهتری جهت ترسیم چشم انداز فراهم شود. البته مفید و متفاوت بودن به نوع نگاه و میزان تلاش دانش آموزان برای استفاده از فرصت ها بستگی دارد.

هدف از بازدید های  کلاس تفکر در سبک زندگی

  • ایجاد فرصتی برای شناخت، مشاهده و مقایسه چشم انداز ها و اهداف فردی با محیط و الگو های واقعی
  • تعامل با محیط علمی- فناوری، حرفه ای- اقتصادی کشور

به همین منظور روز چهارشنبه مورخ 8 آبان 98 دانش آموزان پایه دهم تجربی در بیست و چهارمین کنگره ملی و سومین کنگره بین المللی فیزیولوژی و فارماکولوژی، شرکت کردند.

 

برنامه بازدید کلاس تفکر در سبک زندگی

در بخش اول برنامه این بازدید؛ دانش آموزان با برخی از تازه های علمی حوزه فیزیولوژی و فارماکولوژی آشنا شدند و از نزدیک بافت جامعه ی علمی، متخصصان و پزشکان این حوزه و نوع تعاملات آنها را مشاهده کردند.

در بخش دوم ، با همکاری برخی از اساتید دانشگاه علوم پزشکی ایران، بازدید از بخش های آناتومی، آزمایشگاه جنین شناسی، آزمایشگاه شبیه سازی صرع، آزمایشگاه شبیه سازی سکته مغزی برای دانش آموزان میسر شد تا هدف مشاهده عینی و یادگیری دقیق محقق شود.

 

در بخش سوم، دانش آموزان در بخش ارائه مقالات دانش آموزی شرکت کردند و از نزدیک با برخی از همسالان خود و تلاش های آنها در جهت علوم مرتبط با کنگره بین المللی فیزیولوژی و فارماکولوژی آشنا شدند. این بخش از برنامه کمک بسیار خوبی به دانش آموزان می کرد تا ضمن آشنایی با یافته های بخش دانش آموزی با محققان نوجوان این حوزه آشنا شوند.

 

شرکت در این گونه بازدید ها ضمن ایجاد انگیزه، افق نگاه دانش آموزان را نسبت به مسائل علمی روز و دغدغه های کشور آشنا خواهد کرد و آنها فرصت خواهند داشت تا پیش از ورود به دانشگاه از سال دهم با فعالیت ها و پیشرفت های علمی کشور آشنا شده و خود را هدفمندتر برای حضور در جامعه آماده سازند.

 

منبع خبر: پژوهشکده بانو امین- کلاس تفکر در سبک زندگی پایه دهم

Free Joomla! template by L.THEME