سامانه‌های فناوری

بخش‌های مجتمع

کلاس اولی های هنرمند

 یکی از بهترین روش های تقویت مهارت دانش آموزان پایه اول استفاده از نقاشی می باشد. اما سوال اساسی این است که چرا نقاشی در آموزش به کودکان اهمیت فراوانی دارد؟؟

 

نقاشی و تقویت قوه تخیل

همان طور که میدانید نقاشی یکی از بهترین روش های آموزشی برای سنین مختلف بخصوص رده سنی ب و ج می باشد. شما می توانید از طریق نقاشی مهارت های بصری، دقت، خلاقیت و تمرکز یادگیرنده را تقویت کنید و همزمان تکنیک های رنگ شناسی، آشنایی اشکال هندسی و اجسام مختلف را به او بیاموزید.

در واقع فعالیت‌های هنری موجب افزایش آگاهی کودک نسبت به محیط اطرافشان می شود، او یاد می‌گیرد وسایل و مواد هنری را آزمایش کند، بافت اجسام را مورد بررسی قرار دهد، به رنگ و نقش پدیده‏ های طبیعی توجه کند‌. در نتیجه، دانش آموز  یاد می‌گیرد که مشاهدات دقیق تری داشته باشد و نسبت به محیطش آگاه‏ تر خواهد شد.

 نقاشی در کلاس اول دبستان

کلاس هنر یکی از جذاب ترین زمان های آموزشی برای دانش آموزان است که می توان در قالب آن مفاهیم بسیار گسترده ای را به آنها آموزش داد. مهمترین سرفصل های آموزشی این پایه عبارت است از نقاشی مقدماتی با شناخت اشکال هندسی و مهارت استفاده از این شکل ها در نقاشی برای به تصویر کشیدن داستان های متنوع.

 

شروع آموزش نقاشی

در ابتدای این فرآیند طی چند جلسه از دانش آموزان خواسته می‌شود صفحه ای را خط خطی کنند سپس معلم به آنها می گوید از لابه لای خطوط درهم شکل هایی را پیدا کنند. در گام تکمیلی برای تمرین دست ورزی پیش از ورود به مرحله اصلی هر دانش آموز به صورت فردی نقاشی هایی را با موضوع آزاد ترسیم می کند. پیدا کردن نقش های تصادفی و نقاشی با موضوع آزاد میتواند قوه تخیل را به آرامی فعال کند.

 

 نقاشی برای موضوعات مختلف

 نقاشی ها با موضوعات خانواده من، نان از مزرعه تا خانه، روز برفی، پاییز و سایر موضوعات هستند که هر کدام نیازمند این می باشد که دانش آموز در قالب یک نقاشِ حرفه ای کوچک دست به کار شود.

 

 

 

 

 

 

 مرحله تکمیلی آموزش نقاشی

در ادامه یک داستان توسط معلم در کلاس مطرح می شود و از بچه ها خواسته می شود تا هرکدام قسمتی از داستان را که برایشان جذاب بوده است، روی بوم نقاشی ترسیم و سپس آن را رنگ آمیزی کنند.

 در نهایت با یک ترکیب زیبا بین هنر قصه گویی و نقاشی، این فرصت برای هنرمندان کوچک فراهم می‌شود تا آنچه در ذهن دارند را مطابق با سلیقه خود ترسیم کنند.

 

 

  در ادامه با ما و اخبار رنگارنگ هنرمندان کوچک همراه باشید.

 

 منبع خبر: گروه تولید محتوا پژوهشکده کاوش - خانم عراقی

 

Free Joomla! template by L.THEME