سامانه‌های فناوری

بخش‌های مجتمع

خوراکی های خطرناک

 

طبق تصویب سازمان جهانی بهداشت غذا، تاریخ 24 مهر ماه هر سال به عنوان روز جهانی غذا شناخته می شود و به مناسب این روز مراسم های مختلفی در سراسر جهان اجرا می شوند. در مجتمع آموزشی مجتهده بانو امین (رها) نیز هر سال، برنامه هایی جهت آشنایی دانش آموزان با موضوعات مختلف (مرتبط با غذا) برگزار می شوند. در سال تحصیلی 98-99 نیز رویداد آشنایی با مواد تراریخته به عنوان اصلی ترین و چالشی ترین بحث در صنعت غذایی دنیا به دانش آموزان ارائه شد.

 

مفهوم تراریخته

سازمانی جهانی بهداشت از مواد تراریخته تعریفی ارائه می کند. تزریق یک ژن بیرونی به جانداران زنده اعم از گیاهان و جانوران به طوری‌که آنها پس از تزریق، ویژگی های جدیدی پیدا کنند و این ژن را به نسل بعد خود منتقل کنند. نام اختصاری مواد تراریخته GMO می باشد به آن تراژنی یا تراژن‌زایی نیز می‌گویند. در واقع آنچه طی فرآیند تراریخته اتفاق می افتد، تغییر در ژنتیک  و DNA جاندران می باشد.

اهمیت آشنایی با مواد تراریخته برای دانش آموزان

همه ما در روز با انواع مواد تراریخته در ارتباط هستیم و گاهی بدون اطلاع از موجودیت این مواد به خرید خوراکی های مورد نظرمان اقدام می کنیم. با توجه به ذائقه غذایی رده سنی کودک و نوجوان و علاقه این رده های سنی به خوردن تنقلات و انواع سفت فودها می توان دریافت که آشنایی با مواد تراریخته ای که در اطراف مان حضور دارند بسیار اهمیت دارد. زیرا این ماده اثرات جبران ناپذیر و پایداری را بر ساختار بدن ما وارد می کنند.

 

محورهای رویداد آشنایی با محصولات تراریخته در روز جهانی غذا

از مهمترین اهداف و برنامه های این رویداد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • آشنایی با محصولات ترا ریخته
  • آشنایی با تفاوت محصولات ترا ریخته و اصلاح شده
  • آشنایی با فواید و مضرات محصولات ترا ریخته
  • آشنایی با محصولات ترا ریخته به عنوان یک سلاح بیولوژیک
  • آشنایی با محصولات ترا ریخته در ایران و قوانین مرتبط با این محصولات در ایران
  • افزایش آگاهی نسبت به سبد خرید خانواده و انتخاب مواد غذایی

 

بخش های مختلف رویداد آشنایی با مواد ترا ریخته

این رویداد در بخش های مختلف اجرا شد که شامل معرفی ساده ترین انواع مواد تراریخته به دانش آموزان، نمایش فیلم و مستند مرتبط با موضوع ذکر شده و سخنرانی مقدماتی جهت آشنایی با مفاهیم رویداد می باشند. کلیه مراحل رویداد ذکر شده توسط تیم متخصص آزمایشگاه زیست مجتمع آموزشی بانو امین اجرا شد.

 

 

نمایشگاه محصولات تراریخته | جذاب ترین بخش رویداد

برای آنکه بتوانیم مفهوم تراریخته به شکل کاملا درست و پایدار در ذهن دانش آموزان ترسیم کنیم، نمایشگاهی با موضوع ترا ریخته ها برای دانش آموزان دایر شد تا دانش آموز بتواند ضمن بازدید خود، فرآیند ترا ریخته شدن یک محصول را مشاهده کند. در ادامه این بخش، چند محصول فروشگاهی خوراکی مثل روغن و بیسکوئیت موجود در بازار غذایی کشورمان به دانش آموزان نشان داده شد تا بیشتر با برچسب های مواد ترا ریخته در بسته بندی های مواد غذایی آشنا شوند.

 

 منبع: آزمایشگاه مجتمع آموزشی مجتهده بانو امین

#تولید_محتوا

Free Joomla! template by L.THEME