سامانه‌های فناوری

بخش‌های مجتمع

اولین مرحله لیگ MBOT

اولین مرحله لیگ MBOT  با محوریت کد نویسی در شاخه رباتیک برای نخستین بار در مجتمع آموزشی بانو امین به مناسبت هفته پژوهش برگزار می شود. گروه کنترل- حرکت پژوهشکده کاوش متولی برگزاری این لیگ هیجان انگیز و جذاب می باشد. در ادامه با ما و اخبار لیگ MBOT  همراه باشید.

 

اهمیت و ضرورت آموزش کد نویسی و برنامه نویسی به کودکان

آموزش کد نویسی و برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان به عنوان یکی از مهم‌ترین مهارت‌های کلیدی قرن ۲۱، مورد توجه کشورهای پیشرفته‌ی جهان قرار گرفته است. کودکان و نوجوانان با استفاده از قدرت حل مسئله و تفکر خلاق خود می توانند با یادگیری این مهارت کلیدی در محیط و سبک زندگی خود و دیگران تغییر ایجاد کنند و برای خود، خانواده و حتی جامعه ی خود تولید ارزش و ثروت کنند. که این همان رویکرد دانش بنیان، فناورانه و علم محور در تولید است.

به نقل از انجمن اسکرچ ایران، پروفوسور میشل رزنیک اعتقاد دارد که “اگر کسی در قرن ۲۱ نتواند با یک زبان برنامه‌نویسی، برنامه‌ای کامپیوتری بسازد بی‌سواد است.” دانش تولید یک محصول و تکنولوژی آن به عنوان ارزشمند ترین دارایی یک تولید کننده محسوب می شود.

اولین مرحله لیگ MBOT  با محوریت کد نویسی در شاخه رباتیک

طرح این لیگ، محصول درس پژوهی گروه #کنترل_حرکت است که در عین اینکه بخاطر رقابتی بودن مایه نشاط و لذت بردن دانش آموزان از یادگیری مفاهیم پایه کد نویسی می شود، به نوعی سنجش عملکردی آنان در ترم اول نیز به حساب می آید.

هشت گروه از کلاس پنجم شقایق در روز چهارشنبه مورخ 20/9/98 و  هشت گروه کلاس پنجم پامچال نیز در تاریخ 27/9/98، باهم به صورت درون کلاسی رقابت می کنند. سپس مسابقه نهایی بین گروه های برگزیده از هر کلاس برگزار خواهند شد. در واقع در روز مسابقه بین کلاسی، کلیه اعضای کلاس در قالب یک گروه بزرگ به نمایندگان کلاسشان کمک خواهند کرد تا در نهایت کلاس برتر مشخص شود که این یک کار علمی و تیمی بسیار هیجان انگیز برای دانش آموزان دو کلاس می باشد.

خانم بهرمند معلم کنترل حرکت پایه پنجم: هدف اصلی از برگزاری این لیگ سنجش یادگیری دانش آموزان است. در واقع فراهم شدن یک بستر جدید و متفاوت می تواند برای دانش آموزان چالش برانگیز باشد و قدرت حل مساله آنها را در شرایط واقعی فعال کند. این چالش در واقع ترکیب آموخته های مجزا و موردی دانش آموزان در قالب یک مساله است که از اهداف اصلی سنجش عملکرد به شمار می آید.

به امید پیشرفت روز افزون ایران اسلامی

 

منبع: گروه کنترل حرکت- پژوهشکده کاوش

Free Joomla! template by L.THEME