سامانه‌های فناوری

بخش‌های مجتمع

هشتمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی

در ادامه بازدید های علمی کلاس تفکر در سبک زندگی؛ دانش آموزان پایه دهم تجربی در هشتمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی دانشگاه علوم پزشکی ایران که در روز چهارشنبه مورخ  27/9/98 برگزار شد، حضور یافتند.

در کلاس تفکر و سبک زندگی تلاش می‌شود تا شناخت واقعی از چشم انداز آینده شغلی و تحصیلی دانش آموزان برای آنها ایجاد شود تا آنها بتوانند با مهمترین دغدغه های علمی و پژوهشی ایران اسلامی آشنا شوند.

 دانش آموزان بعنوان سرمایه های ملی، دانشمندان و آینده سازان ایران اسلامی عزیزمان، یکی از مخاطبین اصلی هشتمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی بودند. لذا به منظور آشنایی دانش آموزان با محیط های علمی و حوزه های مختلف تحقیقات علوم اعصاب، برنامه های ویژه ای برای آنها در نظر گرفته شد.

از جمله برنامه های بخش دانش آموزی طراحی شده از سوی کنگره می توان به موراد زیر اشاره داشت:

  • بازدید از نمایشگاه دستاوردهای دانش آموزی در حوزه علوم اعصاب در غرفه دانش آموزی
  • بازدید از بخش های مختلف دانشگاه علوم پزشکی ایران و آشنایی با مراکز تحقیقاتی شامل بانک مغز ایران و مرکز مطالعات تجربی و مقایسه ای
  • برگزاری کارگاه آموزشی کار با حیوانات آزمایشگاهی
  • مسابقه ارائه مقالات پژوهشی و مروری در قالب پوستر

 

بازدید از بانک مغز ایران

شرکت در کارگاه کار با حیوانات آزمایشگاهی

 

از مهمترین دستاورد های دانش آموزان در در خلال شرکت در کنگره ها و همایش های علمی- پژوهشی این است که آنها فرصت خواهند داشت تا با فضای علمی کشور، اساتید و دانشجویان ممتاز در حوزه علوم اعصاب آشنا شوند. همچنین برخی از زمینه های پژوهشی کشور در حوزه علوم اعصاب را بشناسند و ببییند که از تلفیق علوم مهندسی و علوم پزشکی چه محصولات ارزشمندی تولید میشود که می تواند مسائل بشر را حل کند. این دستاورد می تواند به عنوان چشم انداز عالی تحصیلی و شغلی دانش آموزان در زمینه تولید و اقتصاد دانش بنیان باشد و نگرش آنها را نسبت به درس خواندن بهبود بخشد.

 

تهیه شده توسط: سرکار خانم ایلچی دبیر تفکر پایه دهم

Free Joomla! template by L.THEME