سامانه‌های فناوری

بخش‌های مجتمع

غرفه پژوهشکده کاوش به روایت تصویر

رویداد معرفی یکپارچه بخش های مجتمع آموزشی بانوامین (رها) در تاریخ 2 بهمن 1398 برگزار شد تا تمامی بخش های فعال موسسه بتوانند دستاوردهای 25 ساله علمی و پژوهشی خود را معرفی کنند. پژوهشکده کاوش نیز به عنوان متولی نافع کردن علم از طریق آموزشهای کاربردی در ساحت های 6 گانه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش کشور، بخشی از دستاوردهای خود را در یک غرفه به نمایش گذاشت.

نخستین رویداد بزرگ معرفی ربع قرن فعالیت های خانواده بزرگ بانوامین

برای اولین بار پس از 25 سال فعالیت مستمر علمی و آموزشی در مجتمع آموزشی مجتهده بانو امین (رها)، نمایشگاهی جهت معرفی دستاوردهای بخش های مختلف مجتمع شامل مقاطع تحصیلی، تیم های ورزشی مجتمع، خدمات علمی و پژوهشکده کاوش برگزار شد. هر کدام از بخش های ذکر شده در غرفه مجزا دستاوردهای خود را در معرض نمایش بازدیدکنندگان قرار دادند که یکی از این غرفه ها به پژوهشکده کاوش اختصاص داشت.

غرفه پژوهشکده کاوش

غرفه ی پژوهشکده ی بانوامین شامل 3 بخش اصلی بود که هر بخش به یکی از گروه های علمی موجود در پژوهشکده اختصاص یافت. گروه فرهنگ و هنر به سرپرستی سرکار خانم اصغری، گروه کار و فناوری به سرپرستی سرکار خانم ایلچی و گروه تفکر و کاوش به سرپرستی سرکار خانم باقری دستاوردهای مهم خود را در این نمایشگاه عرضه کردند تا والدین با جریانات علمی پژوهشکده آشنا شوند. در فرصت نمایشگاه، پژوهشکده کاوش توانست بخشی از دستاوردهای علمی در راستای رسالت خود یعنی نافع کردن علم بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به نمایش بگذارد.

در این نمایشگاه برای اولین بار اطلاعات مفیدی در قالب اینفوگرافی از حوزه های فرهنگ و هنر، کار و فناوری و کاوش ارائه شد که مورد استقبال خوب بازدیدکنندگان قرار گرفت. در کنار اطلاعات ذکر شده نیز دست سازه های دانش آموز در هر بخش به صورت مجزا (تفکیک هر حوزه) به عنوان نمونه کارهای پژوهشکده به نمایش گذاشته شد. علاوه بر سه حوزه اصلی پژوهشکده کاوش، سایر بخش های خدمات علمی شامل آزمایشگاه علوم، آزمایشگاه کنترل حرکت، کتابخانه، کارگاه هنر و مهارت، سایت های متوسطه و دبستان به عنوان بازوی اصلی اجرای طرح های آموزشی پژوهشکده نیز معروفی شدند.

در ادامه تصاویری از حال و هوای غرفه پژوهشکده کاوش در نمایشگاه را مشاهده خواهیم کرد.

 

گروه فرهنگ و هنر

 

گروه کار و فناوری

 گروه تفکر و کاوش

 

این نمایشگاه که در 3 سانس برگزار شد در 1 سانس میزبان عموم و مدعوین و در 2 سانس میزبان خانواده ها و دانش آموزان و کادر مدرسه بود.

 

 

جناب آقای دکتر بکائی مؤسس مجتمع نیز از این نمایشگاه و غرفه پژوهشکده بانوامین دیدن کردند و با مسئول هربخش به گفتگو پرداختند.

 

 

در این غرفه که بازدیدکنندگان اصلی آن پدران دانش آموزان همه ی پایه ها بودند، پدران علاوه بر دیدن کاربرگ ها، نوشته ها و محصولاتی که فرزندان آنها در کلاس های مختلف درست کرده بودند، با اهداف این کلاس ها نیز به طور دقیقه آشنا شدند.

2 اتفاق مهم در این غرفه رخ داد که یکی از آنها پیوستن تعداد زیادی از پدران به «کانون والدین کارشناس کاوش» و دیگری آشنایی پدران با گروه کنترل حرکت به عنوان یکی از زیرمجموعه های گروه کار و فناوری می باشد.

 

تهیه شده توسط: گروه تولید محتوا پژوهشکده کاوش

Free Joomla! template by L.THEME