سامانه‌های فناوری

بخش‌های مجتمع

کلاس های هنر دبستان رنگ و بوی انقلابی گرفتند

گروه کاوش به رسم هر سال هم زمان با فرارسیدن دهه فجر و به مناسبت افتتاح جشنواره علمی _پژوهشی کاوش، جشن تفکر را در روز شنبه مورخ 19/11/98، ویژه دبستان2 برگزار نمود.

 

تلفیق تفکر و هنر با محوریت انقلاب اسلامی

برای دومین سال متوالی این بار رنگ ها و احساسات هنری رنگ و بوی انقلابی گرفت. و دانش آموزان دبستان 2، با زبان هنری احساسات و افکار خود پیرامون انقلاب اسلامی را به نمایش گذاشتند. "جشن تفکر انقلاب" فرصتی را فراهم می سازد تا دانش آموزان به انقلاب بیاندیشند و با مفاهیم انقلابی آشنا شوند.

 

در دو سال گذشته با الحاق گروه کاوش_ تفکر و گروه فرهنگ و هنر، از فرصت کلاس های هنر برای جلوه گر کردن تفکر انقلابی و انتقال پیام در قالب زبان موثر هنری، استفاده شده است. در نتیجه این ابتکار دختران توانستند با روح لطیف خود آنچه درباره انقلاب و مفاهیم آن می اندیشند را به زیبایی، به مدد زبان بدون مرز هنری به نمایش در آوردند. امسال هم زمان با شهادت سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی جشن تفکر رنگ و بوی خاصی به خود گرفت و دانش آموزان بیش از پیش درباره شناخت این سردار شهید و رابطه ی او با انقلاب، تفکر کردند.

 

 اما در اقدامات پیش از جشن برای هر پایه تحصیل در دبستان فعالیت هایی متفاوتی برای آنها در نظر گرفته شد. در پایه چهارم دانش آموزان قلم ها و رنگ ها را با هم ترکیب کردند تا از نظر خودشان مهمترین نکاتی که در پیام رهبر انقلاب درباره شهادت سردار سلیمانی وجود داشت را ترسیم کنند.

 

در پایه پنجم قصه ای از راهپیمایی خوانده شد و قرار شد هر کس پلاکارد راهپیمایی 22 بهمن خود را طراحی کند. تمام آثار زیبای هنری دانش آموزان در روز جشن تفکر به دیوار نمازخانه، به عنوان بخشی از تزئیات هنری فضای جشن، نصب شد.


ششمی ها در کلاس هنر برای اجرای سرود با دو موضوع "آتش به اختیار " و " سردار دلها " آمادگی کسب کردند.

همچنین در کلاس تفکر و پژوهش انیمیشن "بچرخ تا بچرخیم" برای دانش آموزان به نمایش درآمد و از آنجایی که این انیمیشن با موضوع انقلابی گری بود، قرار شد تا از برترین تحلیل کننده ها در روز جشن تفکر تقدیر به عمل آید.

 

بعد از تلاوت قران و سرود جمهوری اسلامی ، کلاس ششم اقاقیا سرود " آتش به اختیار " را اجرا کرد. از آنجایی که مسابقه عکاسی برای مراسم تشییع سردار سلیمانی اعلام شده بود، به برترین عکس ها جوایزی تقدیم گردید.

انیمیشن بچرخ تا بچرخیم این بار برای تمام دانش آموزان پخش شد و برترین تحلیل ها جوایز خود را دریافت کردند. در بخش انتهایی برنامه کلیپ افتتاح جشنواره کاوش که مرتبط با شهادت سردار سلیمانی بود برای دانش آموزان پخش گردید .

در بخش سوم برنامه، طبق رسم هر ساله نوبت به افتتاح کاوش 12 (12+ تو) رسید. در این بخش دانش آموزان با چگونگی و کیفیت جلسات دفاع، شاخص های ارزشیابی، فرصت های باقیمانده جهت کسب امتیاز، فرصت های مشاوره و دریافت راهنمایی فکری و علمی برای مساله، داوران و مشاوران متخصص از مربیان و اولیای خودشان و... آشنا شدند.

 

تهیه شده در گروه کاوش و تفکر پژوهشکده کاوش بانو امین

 

Free Joomla! template by L.THEME