پیش دبستان

عینک کنجکاوی

در کلاس آنلاین،  خاله و بچه ها بعد از سلام و ورزش و خواندن شعر پیامبر مهربان، با خاکی خاکی آشنا شدند، خاکی خاکی که یک دانشمند خاک شناس است که با بچه ها بازی بگرد و پیدا کن انجام میدهد و بچه ها خاک هایی که مادران از قبل در خانه قایم کرده اند پیدا میکنند.

بعد از آن، بچه ها مثل دانشمندان کوچک دستیار خاک شناس میشوند و روی خاک تحقیق میکنند ولی برای تحقیق نیاز به یک عینک خاص دارند که اسمش عینک کنجکاوی است.

خاله به بچه ها یاد میدهد تا با هم عینک کنجکاوی را بسازند. بعد از ساخت عینک بچه ها شروع به گشتن در خاک میکنند و نتایج تحقیقات خود را روی یک برگه به شکل های زیبا میچسبانند و خاکی خاکی بعد از توجه خاص به یافته های هر کدام از بچه ها، ذکر میکند که هر کدام از این ها مثل یک غذا توی خاک هستن، یکی باقالی پلو، یکی عدس پلو و …
بعد خاکی خاکی یک گل خیلی بزرگ و سبز نشان میدهد و میگوید بعد از تحقیق در خاک این گل یه خوراکی خیلی عجیب پیدا کرده، پوست تخم مرغ و بعد از تحقیق متوجه شده که این خوراکی خیلی برای خاک مفیده و چون قراره بعدا با بچه ها توی خاک هاشون دونه بکارن که خوب رشد کنه یه تخم مرغ که مامان مهربون براشون آبپز کرده رو پوست میکنن و تخم مرغ رو خودشون میخورن و پوستش رو خورد میکنن و میدن به خاکشون میخوره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *