معرفی

مجتمع آموزشی مجتهده بانو امین (رها)

این مؤسسه در سال ۱۳۷۴ توسط گروهی از خواهران متعهد آموزش و پرورش و حوزه علمیه در محلی مقابل حوزه علمیه چیذر با نام بانوی گرامی مجتهده‌ی معاصر، نصرت بیگم امین متوفی به سال ۱۳۶۲(ه .ش) و با هدف تعلیم و تربیت دختران مسلمان آغاز به کار نموده و در حال حاضر به واسطه توفیقات الهی در مکان آموزشی مناسبی با وسعت حدود ۴۰۰۰ متر مربع، واقع در منطقه ۳ آموزش و پرورش به فعالیتهای آموزشی، تربیتی و فرهنگی خود ادامه میدهد. 

فاز اول طرح توسعه این مجتمع با ۳۰ کلاس درسی، آزمایشگاه‌های تخصصی، کارگاه، دو مرکز رایانه، کتابخانه مرکزی، آشپزخانه، نهارخوری، نمازخانه، استخر و سالن ورزشی سرپوشیده به پایان رسیده و مورد بهره‌برداری می‌باشد. مجموع زیربنای آموزشی و تربیتی شامل ساختمان‌های قدیمی و جدید بالغ بر ۶۰۰۰ متر مربع است و در حال حاضر با بیش از ۲۱۳ نفر کادر علمی، آموزشی و اداری یکی از قویترین مجموعه‌های آموزشی در نوع خود محسوب می‌شود. مؤسسه فرهنگی راه امین، مقاطع پیش دبستان، ابتدایی، متوسطه ۱ ،متوسطه ۲ و پیش دانشگاهی را تحت پوشش دارد.

مجتمع بانو امین با دارا بودن زیرساختهای عالی فناورانه توانسته است برند هوشمند سازی را در تمام مقاطع خود دریافت نماید. و با بهره گیری از بستر مدیریت هوشمند یادگیری (LMS) در ایام تدریس مجازی به خوبی ایفای نقش نموده و جزء معدود مدارس استان تهران در زمینه ی مدرسه ی مجازی قرار گیرد.

مجتمع بانو امین با داشتن دو سامانه ی مجازی افرا(آموزش فراگیر امین) و کارمین( کارآفرینی برای بچه های امین) برای اوقات فراغت دانش آموزان نیز برنامه ریزی نموده و با ارائه ی محتوای آموزشی در سامانه ی افرا آموزش پودمانی را دنبال نماید. بستر سامانه ی کارمین نیز جهت ایجاد کسب و کار برای دانش آموزان کارآفرین و برای حمایت از کارآفرینی فعالیت مینماید.

از نگاه مؤسسین

۱

۲

۳